تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

بازی های فکری چه مزایایی دارند؟

  -         بازی های فکری - منطقی معمولا" هیچ نوع تحرک جسمی ندارند. در نگاه اول شاید این مسأله نقطه ضعف به حساب آید. اما کودکان باید یاد بگیرند که برای یک دقیقه تا حتی نیم ساعت و بیشتر، بدون هیچ تحرکی، ذهن خود را بر روی حل یک مسأله متمرکز کنند. در این بازی ها فعالیت و پردازش فکری جای خودش را به تحرک جسمی می دهد. یکی از مشکلات کودکان بیش فعال با نقص توجه، این است که قادر به تمرکز ذهنی نیستند. این کودکان نمی توانند بیش از چند ثانیه بر موضوعی تمرکز کنند و به سرعت حواسشان پرت می شود. اما تحقیقات نشان می دهد که برخی از بازی های حرکتی، همچنین بازی های فکری می تواند به مرور در افزایش توجه و تمرکز این کودکان مؤثر باشد.

  -         بازی های فکری - منطقی، مغز را فعال تر می کنند. بر خلاف باور عمومی، این نوع بازی ها تاثیری در هوش کودک ندارند، اما انجام این بازی ها و تفکر برای پیدا کردن راه حل صحیح، نوعی ورزش مغزی به حساب می آیند. این فعالیت ها مثل ورزش های عضلانی، برخی از عملکرد های مغزی را در کودکان تقویت می کنند. تحقیقات نشان داده است که انجام بازی های فکری، حفظ مطالب، حل جدول، مطالعه و سایر فعالیت های مغزی، از نابودی نُرون های مغزی و به تبع آن بیماری آلزایمر در بزرگسالی جلوگیری می کند.

  -         بازی های فکری - منطقی به تدریج کودک را برای تمرکز و دقت روی یک موضوع آماده می کند. کودکان زمانی که وارد مدرسه می شوند باید بتوانند برای مدتی به درس معلم گوش دهند و به مطالب کلاس توجه داشته باشند. اگر این بازی های فکری از سنین پایین به تدریج با کودک کار شود او را آماده می کند تا بدون تحرک فیزیکی، ذهنش را به مطالب کلاس معطوف کند.

  بازی های فکری - منطقی در کنار بازی های جسمی - حرکتی باعث می شود تا پرورش عملکرد جسمی و فکری کودک متعادل تر شود.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : بازی ,فکری ,کودکان ,تمرکز ,کودک ,جسمی ,         بازی ,فکری منطقی ,مطالب کلاس ,تحرک جسمی ,تحقیقات نشان ,
  بازی های فکری چه مزایایی دارند؟

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55465
 • تعداد مطالب :148662
 • بازدید امروز :520011
 • بازدید داخلی :18456
 • کاربران حاضر :153
 • رباتهای جستجوگر:680
 • همه حاضرین :833

تگ های برتر